Skip to content Skip to footer

26. STAJ / EĞİTİM PROGRAMI (KURUMDA)

1,750.00 

Enstitümüz tarafından düzenlenen 26. Staj / Eğitim Programı Tarihleri ve Başvuru Dönemi DPE 26. Staj – Eğitim Programı’na başvurular için son gün 3 Ağustos’tur.
Staj/Eğitim Programı 5 Ağustos – 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecektir.
Kategoriler: Product ID: 17836

Açıklama

Enstitümüz tarafından düzenlenen 26. Staj / Eğitim Programı Tarihleri ve Başvuru Dönemi DPE 26. Staj – Eğitim Programı’na başvurular için son gün 3 Ağustos’tur.
Staj/Eğitim Programı 5 Ağustos – 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecektir.
Programın Kapsam ve İşleyişi:Programımızda;

 

  • Türkiye’nin Güncel Dosyaları

  • Ortadoğu’da Güncel Sorunlar

  • Siyasal Düşünceler Tarihi

  • Uluslararası Siyaset Sosyolojisi

 

başlıkları altında oturumlar düzenlenecektir.
SON BAŞVURU: 3 Ağustos!
Her stajyer, programda bulunan 4 dersten seçtiği 2 dersi takip etmek zorundadır. Seçtiği 2 dersten birinden ise analiz yazısı yazmak zorundadır. Bu doğrultuda, toplamda 4 haftada 4 analiz zorunludur. Zorunlu takip dışında her stajyer dilediği sayıdaki derse katılabilir. Analizler dinlediğiniz dersler ve eğer o ders hakkında okuma iletildiyse okumaların harmanlanması ile yazılacaktır. Analizleriniz 300 – 500 kelime aralığında olup Türkçe ya da İngilizce yazabilirsiniz.

➡️Kimler Katılabilir?

Programa ilgi duyan herkes katılabilir.
Daha önce enstitümüz bünyesinde yapılan programlara katılmış olanlar, farklı gruplarda yer almak kaydıyla tekrar başvuru yapabilirler.

Staj/Eğitim Başvuru Türü⤵️

Program “online” ve “kurumda” olmak üzere iki farklı şekilde yürütülecektir.
Kurumda stajyer kontenjanı sınırlıdır. Kurumda olarak tercih yapıp kurum kontenjanı dolması halinde online eğitim programına geçebilirsiniz.

Kurumda staj yapacak stajyerler hafta içleri azami 3 gün 11.00 – 15.00 arası kurumda bulunacaklardır.
Kurumumuz Ankara’da bulunmaktadır. Bu sebeple “Kurumda Staj” türüne, yalnızca staja kurumda katılması mümkün olan adayların başvuru yapmaları gerekmektedir.

Staj-Eğitim Programımız, akşam saatlerinde gerçekleşecek olup online program dahilinde ZOOM webinar uygulaması kullanılacaktır.
➡️Online / Kurum Farkı Nedir ?
Broşürde gördüğünüz tüm dersler ONLINE olarak akşam saatlerinde yapılacaktır. Kurumda staj yapacak kişiler sunumlar, makale tartışmaları, bireysel alan çalışmaları yapacaklardır. Aynı zamanda akşam ONLINE derslere katılacaklardır. Online eğitim programını seçen kişiler ise yalnızca akşam ONLINE derslere katılacaklardır. Afişte görülen hiçbir ders kurumda yüz yüze olarak İŞLENMEYECEKTİR !

Staj/Eğitim Başvuru Şekli:

Programa başvuru yapmak isteyen adaylar, DPE tarafından paylaşılan başvuru formunu doldurmalıdır.
Başvuru formunda yer alan telefon numarası, Gmail adresi, adres ve TCKN bilgileri eksiksiz ve doğru olarak belirtilmelidir.
Staja kabul edilen adaylar ile Google Gruplar üzerinden iletişime geçileceği için, belirtilen e-posta adresinin Gmail ya da Google uyumlu iş/okul hesabı olması ZORUNLUDUR.

Staj/Eğitim Katılım Bedeli:

Kurumda: 1750 TL
Online: 1000 TL

🔴NOT:
Programa kabul edilen adaylar, başvuru bitiş tarihi ardından e-posta yoluyla bilgilendirilecektir.
Daha önceki programlarımıza göz atmak isteyenler sosyal medya hesaplarımız üzerinden daha önce gerçekleştirdiğimiz programlarımızı inceleyebilirler.